Oglasio se otac Lane Pudar nakon velikog uspjeha, čestitke stižu sa svih strana

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar završila je nastup u finalu Evropskog prvenstva koje se održava u Rimu, a takmičila se u disciplini 200 metara delfin.

Mlada Lana je pružila još jedan fenomenalan nastup i osvojila zlatnu medalju uz nevjerovatnu prednost!

Imala je Lana nestvarnu prednost tokom cijele trke, čak su komentatori na zvaničnoj televiziji “Len” ostali bez teksta.

Pudar je na kraju trku završila s vremenom 2:06.81, dok je iza sebe ostavila Helenu Rosendahl Bach (2:07.30). Treća je bila Ilaria Cusinato iz Italije (2:07.77).

Uslijedile su brojne reakcije i čestitke najboljoj bh. plivačici, a ističe se ona njezinog oca Velibora koji je na Facebook profilu napisao: “Moja ribica!”.

Bh. javnost je oduševljena nakon velikog uspjeha, a čestitke stižu sa svih strana!

Tako je najbolji bh. atletičar Amel Tuka na zvaničnom Facebook nalogu objavio Laninu fotografiju uz opis: “Raduj se Bosno i Hercegovino”.

Čestitka je stigla i od Džanana Muse.

Koliko puta je potrebno reći BRAVO za Lana Pudar. Ti si ponos svih nas”, napisao je Musa.

A oglasio se i Fudbalski klub Željezničar.

Čestitamo sjajnoj Lani Pudar na osvajanju zlatne medalje na Europskom prvenstvu u Rimu. Ovom prilikom apelujemo na sve državne organe da više usmjere pažnje, podrške i novčanih sredstava za sport koji je najbolji ambasador BiH”, naveli su iz kluba s Grbavice.