Poluvrijeme u Kelnu: Slovenija vodi protiv Zmajeva, igra se u pakleno brzom ritmu

Slovenija vodi na poluvremenu protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine sa 52:49.

Odlično naši Zmajevi otvaraju ovaj meč sa serijom 0:8, a zatim prve poene na utakmici za Sloveniju postiže Tobey.

Nakon četiri minute igre rezultat je bio 10:10, veoma loše smo izgledali i u napadu i odbrani.

Čančar je postigao poene za 12:10 što je bilo i prvo vodstvo Slovenije na utakmici.

Na manje od dvije minute do kraja prve četvrtine Musa je imao koš pod prekršajem, pa je rezultat bio 21:22 za nas.

Prva četvrtina je završena rezultatom 32:26.

Naši reprezentativci odlično otvaraju drugu četvrtinu i sa dvije vezane trojke (32:32) primoravaju selektora Slovenije da zovne minut odmora.

Slovenija nakon toga pravi seriju 8:0 (40:32), pa je Adis Bećiragić bio primoran zvati minut odmora.

Odlično su momci reagovali nakon kratkog odmora i napravili su seriju od 0:9 (40:41), pa je nakon toga opet selektora Slovenije bio primoran da zove minut odmora.

Do kraja poluvremena igralo se zanimljiva košarka sa puno oscilacija u oba tima, pa je rezultat bio 52:49 za Sloveniju.