Još jedna “nula” na Mundijalu: Engleska podbacila nakon furioznog starta i remizirala s Amerikom

Nakon furioznog starta i pobjede od 6:2 nad Iranom, Engleska je podbacila večeras u duelu 2. kola Svjetskog prvenstva protiv Sjedinjenih Američkih Država.

Utakmica ova dva tima je završena neriješenim rezultatom 0:0 i podjelom bodova, a bolju igru pružila je Amerika i sigurno bila bliža pobjedi.

Gordi Albion je tako propustio šansu da pobjedom već osigura plasman u osminu finala. Ostao je na prvom mjestu sa 4 boda, ali Iran je odmah iza sa 3, Amerika ima 2, a Vels jedan bod.

Kane je imao dobru šansu u uvodnim minutama, ali je izblokiran, a od tada smo gledali potpunu inicijativu Amerikanaca.

U 25. minuti je kolosalnu priliku propustio Weston McKennie, koji sa desetak metara neometan šalje loptu visoko prekogola.

Osam minuta poslije je sjajno prostor za udarac našao Christian Pulišić, a onda pogodio prečku!

Nešto ofanzivnije je u nastavak ušao Gordi Albion, ali jako teško je dolazio do kaznenog prostora protivnika i stvarao šanse.

Gledali smo uspavanku do samog kraja i završilo je 0:0.

U posljednjem kolu ove grupe sastaju se Engleska i Vels, te Amerika i Iran. Tada će pasti odluka o putnicima u osminu finala.