Video/ BH Fanaticosi priredili bakljadu u čast srebrenih odbojkaša

Reprezentativci BiH u sljedećoj odbojci nisu uspjeli popeti se na krov svijeta.

U velikom finalu poraženi su od snažne reprezentacije Irana iako su pružili veliki otpor.

Propustili su čak osam set lopti u prvom i drugom setu. Naš ti se nažalost nije uspio oporaviti od propuštenih prilika i Iran je na kraju slavio.

Ipak, naši momci su na Ilidži dobili doček kakav zaslužuju.

BH Fanaticosi su ispred dvorane upalili baklje u čast Zlatnih momaka, a naši reprezentativci su im se pridružili i zahvalili aplauzima.

Kako je izgledalo pogledajte u prilogu.

Iran je u dvorani hotela Hills uspio sa ubjedljivih 3:0 savladati Zlatne ljiljane Ifeta Mahmutovića, te tako postati svjetski prvak.

S druge strane, Bosna i Hercegovina će se zadovoljiti srebrenom meedaljom, koju će dobiti za osvojeno drugo mjesto na prvenstvu.

Prvi set su Iranci dobili nakon nevjerovatne borbe sa 26:24, nakon što su spasili i jednu set loptu koju je imala BiH.

Pravoj drami svjedočili smo i u drugom setu. BiH je vodila sa 20:18, ali se onda sjajnim servisima u igru vraćaju Iranci, da bi se stiglo do rezultata 23:23.

Nakon greške iranskog diva Morteze Mehrzada BiH dolazi do set lopte, ali istu spašavaju Iranci, a nakon toga i još tri!

Potom oni dolaze u šansu da osvoje drugi set, ali Čančar spašava BiH. Nestvarna borba završena je pobjedom Iranaca od 32:30 u drugom setu.

U trećem setu su Zlatni ljiljani potpuno pali, te je očito da je na njih loše utjecao gubitak dva tijesna seta.

Iranci su lako stigli do 25:12 za konačnih 3:0 i zlato na Svjetskom prvenstvu!