Poluvrijeme u Mejdanu: Crnogorci vode, BiH u zaostatku od tri poena

Završeno je prvo poluvrijeme utakmice Bosna i Hercegovina – Crna Gora u Mejdanu, a gosti nakon 20 minuta igre vode sa 37:34.

Izuzetno se neefikasno igralo na početku utakmice i rijetko je lopta prolazila kroz obruč na obje strane, ali je Crna Gora sve vrijeme imala prednost.

Potom Zmajevi, sredinom prve četvrtine, prave seriju 6-0 i stižu do vodstva od 11:9, ali onda je Mejdan utišao Perry trojkom za povratak Crne Gore u vodstvo.

Zadržali su ga gosti do kraja prvog perioda igre, koji je okončan rezultatom 18:19.

Na startu druge četvrtine Amar Gegić veže nekoliko poena i donosi vodstvo BiH, ali nezaustavljiv je za našu odbranu Kendrick Perry, koji drži Crnogorce u prednosti nakon toga.

Na pet minuta do odlaska na odmor Aleksandar Lazić promašuje zicer, a kao da je to demoralisalo Zmajeve, koji su se ubrzo našli u zaostatku od šest poena (26:32).

Uspjela je Crna Gora tu prednost i sačuvati i na poluvremenu vodi sa 37:34.