BH Fanaticosi u Mejdanu podigli parolu: “Dobro došli igrači nezavisnog Kosova!”

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u četvrtom kolu grupe 7 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Njemačkoj u tuzlanskoj dvorani Mejdan odigrala je utakmicu sa reprezentacijom Kosova.

Na tribinama su najvjerniji navijači reprezentacije BH Fanaticosi istakli parolu “Dobrodošli igrači nezavisnog Kosova”.

To su rukometaši gostujuće slekcije pozdravili aplauzom.

Podsjetimo, rukometaši Bosne i Hercegovine drugi put u tri dana su savladali selekciju Kosova.

Ovaj put su slavili u tuzlanskom Mejdanu rezultatom 25:18, a bio je to meč 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su sada na omjeru od dvije pobjede i dva poraza, te mogu gajiti nade da će se dokopati plasmana na veliko takmičenje.

Danas smo gledali jako neefikasno prvo poluvrijeme, u kojem je BiH vodila sa 10:7, a u nastavku je Kosovo zadalo dosta problema momcima Irfana Smajlagića.

Smanjili su u 39. minuti na 13:12, ali tada dva vezana gola postiže Herceg, dok na golu briljira Ahmetašević i BiH ostaje u vodstvu.

Sjajno je do kraja branio Ahmetašević i definitivno je danas glavni junak pobjede BiH.

Završilo je 25:18, a Ahmetašević je upisao 19 odbrana.

U preostala dva kola kvalifikacija BiH dočekuje Sloveniju 27. aprila, a tri dana poslije gostuje Crnoj Gori.