Slovačka vodi protiv BiH nakon prvog poluvremena meča u Bratislavi

Slovačka vodi nakon prvog poluvremena utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, protiv reprezentacije BiH.

Domaćini su na Nacionalnom stadionu u Bratislavi poveli u 13. minuti, iz prvog udarca prema golu.

Robertu Maku se otvorio prostor za šut sa ruba šesnaesterca, nogometaš australijskog Sydneya se lijepo namjestio i pogodio donji kut Šehićeve mreže. Šok za Zmajeve na otvaranju meča.

Dedić je zatim napravio slalom kroz odbranu Slovačke u 22. minuti, ali zaustavljen je u trenutku kada se spremao da uputi loptu prema golu protivnika.

Polievka se našao u dobroj situaciji pred našim golom u 30. minuti, ali je šutirao nebu pod oblake.

Kucka je potom nakon centaršuta s strane udario loptu uklizavajući, ali lak je to bio plijen za Šehića.

Slovaci su udvostručili prednost u 40. minuti. Lukaš Haraslin je prošao između nekoliko čuvara, istrčao pred bh. golmana i rutinski ga matirao – 2:0.

Nekoliko minuta kasnije zamalo smo primili novi gol, ali nesporazum u dodavanju Miličevića i Šehića ipak nas nije koštao.

S rezultatom 2:0 ekipe su otišle na odmor. Zmajevi zasad nisu napravili nijedne konkretne šanse, jako loše izdanje našeg tima…

Što se tiče drugog susreta grupe J koji se igra u istom terminu, Portugal vodi u Luksemburgu s ubjedljivih 0:4.