Zrinjski rutinski savladao Velež i učvrstio se na vrhu tabele

Zrinjski je večeras slavio na stadionu Rođeni u mostarskom derbiju i dodatno se učvrstio na liderskoj poziciji m:tel Premijer lige BiH.

Domaćin je na stadionu Rođeni djelovao nešto bolje u uvodu meča, ali ipak su Plemići poveli.

Šikalo je napravio kardinalnu grešku u 19. minuti i ispred svog šesnaesterca praktično dodao loptu pravo u noge Ilinkoviću, a vezista Zrinjskog matirao Bogdanovića prizemnim udarcem.

Pogodak ide i na dušu Veležovog vratara, s obzirom da je lopta prošla ispod njega i da je mogao mnogo bolje reagovati.

Velež je izjednačio devet minuta kasnije. Odličan pas u srce šesnaesterca Plemića uputio je Lauš, na pravom mjestu se našao Haskić i rutinski zatresao mrežu.

No, Zrinjski do nove prednosti dolazi u 34. minuti. Centaršut usamljenog Ćužea, neumoljiv je Kiš, koji glavom pogađa za 1:2.

Ono što su započeli u prvom , Plemići su nastavili u drugom poluvremenu. Kiš je zaprijetio u 57. minuti, Bogdanović odbranio.

No, sedam minuta kasnije golman Veleža je ponovo morao po loptu u mrežu.

KIš je izvrsno gurnuo pas Ivančiću u šesnaesterac između dva igrača Veleža, a vezista pogađa za 1:3.

I do kraja utakmice aktuelni prvak je bio bolja ekipa, ali rezultat se nije mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Zrinjski sada ima 48 bodova, osam više od prvih pratilaca Širokog i Borca. Velež je peti sa 30 bodova.