Zrinjski osigurao osmu titulu prvaka BiH!

Zrinjski je danas ostvario pobjedu na Mokrom Docu i tako matematički osigurao osvajanje nove titule državnog prvaka!

Plemići su savladali domaće Posušje za veliku feštu svojih igrača i navijača na ovom gostovanju.

Malo toga u prvom poluvremenu se dešavalo vrijedno pomena, igralo se veoma tvrdo i oprezno. Bilbija je u petoj minuti glavom pokušao, ali lagan je to plijen bio za Kukića.

Zatim su oba tima prijetila dalekometnim šutevima, ali bili su neprecizni.

Do pogotka Mostarci stižu u 58. minuti. Kardinalnu grešku je napravio golman domaćih Kukić, koji je u pokušaju dodavanja Lučiću pogodio Bilbiju, a kapiten Plemića zatim iskoristio poklon – 0:1.

Potom je susret ponovo utonuo u monotoniju, malo toga uzbudljivog se dešavalom, sve do 73. minute. Tada je dosuđen penal za goste, prethodno je Lučić oborio Sabljića u šesnaestercu. Siguran realizator najstrože kazne bio je Bilbija.

Mogao je mostarski tim dodatno povećati vodstvo, ali Kukić je odlično intervenisao u prilikama za Kiša i Jakovljevića u završnici meča.

Zrinjski je tako po osmi put postao šampion BiH, Mostarci su naslov “kaparisali” četiri kola prije završetka sezone. Posušju, pak, predstoji nastavak grčevite borbe za opstanak.