Džanan Musa i Real Madrid su na krovu Evrope!

Real Madrid i Džanan Musa su na krovu Evrope.

Hrabri Kraljevi u finalu Eurolige, odigranom u Kaunasu, savladali su Olympiacos! I to u kakvoj utakmici!

“Sinovi Pireja” odlično su otvorili meč te pred prve četvrtine imali i prednost od čak 12 poena razlike (24:12).

No, Kraljevski klub, kao mnogo puta ove sezone, ponovo je pokazao karakter.

Madriđani su u drugoj dionici izjednačili, čak i ostvarili solidnu prednost (40:45), da bi poluvrijeme bilo okončano u egalu (45:45).

Olympiacos je potom održavao tijesnu prednost, da bi završnica meča servirala dramu.

Kod rezultata 78:77 za Grke fenomenalni Sergio Llull je preko ruke pogodio za 78:79 na tri sekunde prije kraja! Zadnji napad imao je Olympiacos,

Najefikasniji u redovimaOlympiacosa bio je MVP Eurolige Aleksandar Vezenkov (29 poena), pratio ga je Isaiah Canaan (21). Prvo ime Reala bio je Walter Tavares (13 poena).

Naš Džanan Musa je pružio solidnu partiju za Kraljeve. Reprezentativac BiH igrao je 15 minuta i za to vrijeme upisao šest poena, četiri asistencije i jedan skok.