Musa i Kraljevi ponovo pobijedili Partizan u Beogradu i izborili majstoricu

I četvrta utakmica play-offa Eurolige između Partizana i Reala ponudila je istinsku dramu.

Madriđani su odlično otvorili meč u beogradskoj Štark Areni, prvu četvrtinu su dobili sa 15:27.

No, domaćin se agresivnom odbranom ipak vratio u igru, poluvrijeme je zaključeno prednošću Kraljeva od 42:45.

Ostatak utakmice protiče uz tijesan rezultat, stoga je i sama završnica, očekivano, bila pravi triler.

No, kada je Musa položio za 78:85 u zadnjem napadu Reala, bilo je sve jasno. Tim rezultatom je i zaključen meč.

Adam Hanga je bio najefikasniji kod Reala sa 15 poena, pratio ga je Gabriel Deck (14) koji je u zadnjoj dioniici zbog povrede morao napustiti teren.

Naš Džanan Musa također je pružio odličnu partiju, upisao 14 poena, šest skokova i tri asistencije.

Kod Partizana se istakao Zach Leday (25 poena).