Oglasila se Ajla Alimanović nakon izborene Evrope: “Tek smo počeli…”

Direktorica FK Sarajevo, Ajla Alimanović obratila se svojim pratiocima na društvenoj mreži Instagram.

Jučer je Sarajevo slavilo na stadionu Rođeni rezultatom 5:3 protiv Veleža, a direktorica Alimanović nije krila zadovoljstvo onim što je Sarajevo uradilo u posljednjem periodu kada su u pitanju rezultati na terenu.

Ovdje smo 26.02. startali sa -11. Danas smo na istom mjestu izborili Evropu. A tek smo počeli. Idemo dalje”, poručila je ona.

Tok utakmice

Podsjetimo, Sarajevo je loše otvorilo meč, pa je Velež u trećoj minuti stigao do vodstva. Strijelac je bio Anđušić.

Bordo tim je uspio do izjednačenja doći u 11. minuti, a strijelac je bio Dal Varešanović nakon sjajnog prodora.

Zatim je Almedin Ziljkić u 24. minuti fantastičnim udarcem pogodio za preokret.

Bordo tim je povećao prednost u 57. minuti. Odllično je šutirao Varešanović, pogodio stativu, a na pravom mjestu se našao Oliveira, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu Mostaraca.

Velež smanjuje na 2:3 u 74. minuti. Odbijenu loptu u mrežu Sarajeva pospremio je Haskić.

No, svega minut kasnije bordo tim postiže novi pogodak. Odlično je centrirao Ziljkić, a glavom poentirao Oliveira.

Hat-trick je brazilski napadač kompletirao šest minuta prije kraja utakmice, pogotkom s bijele tačke. Prethodno je u šesnaestercu rođenih fauliran Kyeremeh.

Sijamija je zatim smanjio na 3:5, što će se ispostaviti kao konačan ishod meča.