Željezničar savladao Velež i preskočio Rođene na tabeli

Željezničar je večeras savladao Velež na Grbavici u jednom od derbija 30. kola m:tel Premijer lige BiH.

Nakon nezanimljivog uvoda, Plavi su poveli u 19. minuti. Pogodak je postigao Santos, koji se najbolje snašao u gužvi pred golom Rođenih nakon što je korner prethodno izveo Štilić.

Velež do izjednačenja stiže početkom drugog poluvremena. Lauš upošljava Anđušića, koji se oslobađa čuvara i šutem iskosa matira Muftića – 1:1.

Štilić je mogao dovesti Želju u novo vodstvo kada je iz kornera pogodio prečku u 62. minuti.

No, devet minuta kasnije domaći ipak stiću do prednosti.

Ubacio je Mekić u šesnaesterac, Beganović i Hadžikić se sudaraju u zraku, a lopta dolazi do Haračića koji bez problema trese mrežu Rođenih – 2:1.

Ispostavit će se da je to konačan rezultat susreta.

Ovom pobjedom Željezničar je preskočio Velež i sada se nalazi na petoj poziciji, dok je mostarski tim peti.