Željezničar u sudijskoj nadoknadi ispustio pobjedu nad Neftcijem, odluka pada u Bakuu

Fudbaleri Željezničara na Grbavici su večeras, u veličanstvenoj atmosferi, sa 2:2 remizirali protiv azerbejdžanskog Neftcija u drugom pretkolu Konferencijske lige.

Odigrali su Plavi nevjerovatno borbenu utakmicu, punu naboja, a Nermin Bašić je još jednom pokazao kakav je strateg.

No, golovi Haračića i Amoaha nisu bili dovoljni da Željjo slavi.

Remi Neftciju je donio Hajiyev, spektakularnim golom u 95. minuti utakmice.

Tako će odluka o putniku u treće pretkolo pasti u Bakuu, gdje se u naredni četvrtak igra revanš.

Mnogo je bolje Neftci izgledao u uvodnim minutama, par puta je opasno napao po lijevoj strani i kroz sredinu, ali uslijedio je šok za goste.

U 13. minuti Mekić majstorski prolazi po lijevoj strani i divno centrira na drugu stativu, a tamo glavom loptu u mrežu zakucava Haračić za 1:0 i erupciju na Grbavici.

U 31. minuti Mekič šutira s 20 metara, ali je izblokiran.

U finišu prvog poluvremena je Bašić bio prinuđen da s terena povuče Jašarevića, čiji je nastup bio i upitan, a zamijenio ga je Ovčinom

Do poravnanja Neftci stiže uz mnogo sreće u 42. minuti utakmice. Loše je jedan defanzivac Želje gradio loptu u želji da završi u gol-autu.

Ukrao mu je igrač gostiju, dodao do Lebona koji šutira, a Kosorić skreće loptu u mrežu.

Ozobić je imao odličnu priliku u četvrtoj minuti sudijske nadoknade, ali je lopta otišla pored gola Mulalića.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu. Zbog brojnih prekida nadoknada je bila velika, a u njenoj desetoj minuti Amoah postiže gol nakon sjajnih driblinga i vraća Želji vodstvo.

Neviđenu glupost na otvaranju drugog dijela pravi golman Mulalić. Bio je u golu kad su njegovi saigrači krenuli s centra i vratili loptu njemu, a onda je u posljednji tren uhvatio u ruke i dosuđen je indirekt za Neftci na sedam metara od gola.

Mulalić se nevjerovatno požrtvovanom intervencijom iskupio, pošto je sjajno istrčao i napucan je loptom u glavu. Ostao je bez svijesti, ali nastavio je meč nakon što mu je ukazana pomoć.

Sjajna šansa se Neftciju otvorila u 58. minuti, ali Ovčina je spasio svoj gol odličnom reakcijom.

Lebon je u 60. minuti bio sam pred Mulalićem, ali golman Plavih opet sjajno brani!

Ozobić je u 72. minuti s lijeve strane ušao sam pred Mulalića, ali on još jednom fenomenalno interveniše i hvata loptu.

U 95. minuti je Neftci izveo korner, Mulalić boksuje loptu, a na volej je na 18 metara dočekuje Hajiyev i spektakularno pogađa za 2:2