Poljska na poluvremenu ima minimalnu prednost protiv Zmajeva

Na poluvremenu finalne utakmice pretkvalifikacija za Olimpijske igre u Parizu između Bosne i Hercegovine i Poljske rezultat je 39:40.

Početak utakmice je prošao u dosta izjednačenom ritmu, obje reprezentacije su se smjenjivali u vodstvu, a nakon skoro četiri minute igre poenima Garze sa slobodnih bacanja, Zamjevi su vodili sa 9:7.

Ipak sa dva brza kontra napada, domaći su došli do preokreta i vodstva od 9:11 i to je bio znak selektoru Bećiragiću da pozove minut odmora.

Zmajevi su sjajno reagovali nakon minute odmora, gdje su napravili seriju od 8:2 i vratili vodstvo na svoju stranu od 17:13.

Do kraja četvrtine su uspjeli stići našu prednost i na mini pauzu se odlazi pri rezultatu 23:23.

Ni u drugoj četvrtini nije bilo promjene u sistemu igranja pa je BiH nakon četiri minute igre imala prednost od 30:27.

Uspjela je Poljska doći do preokreta i povesti sa 32:35, na nešto manje od tri minute igre Zmajevi su poenima Nurkića smanjili rezulat na 39:40, te je selektor Poljske morao zvati minut odmora, istim rezultatom se otišlo i na poluvrijeme.

Najefikasniji u redovima naše reprezentacije su Aleksandar Lazić i Jusuf Nurkić koji su postigli po deset poena.