Kanada izbacila Sloveniju sa Mundobasketa u najčvršćem meču dosadašnjeg dijela takmičenja

Danas je odigrana posljednja utakmica četvrfinala Mundobasketa, a Kanada je slavila protiv Slovenije sa 100:89.

Početak utakmice je bio dosta neizvjestan i izjednačen, to se zadržalo do poluvremena gdje je rezultat glasio 50:50.

Na otvaranju treće četvrtine nije viđeno puno poena, a onda je Kanada ubacila i ‘veću brzinu’ i uspjela napraviti prednost koju Slovenija do kraja trećeg perioda nije uspjela stići, pa je na kraju rezultat glasio 80:71.

U istom ritmu su reprezentativci Kanade igrali u nastavku pa su već nakon uvodne tri minute posljednje dionice imali +16 (92:76), a selektor Kanade je tražio minut odmora.

Za vrijeme pauze Dillon Brooks je zaradio svoju drugu tehničku na utakmici pa je za njega bio susret završen, nakon samo tridesetak sekundi igre i Luka Dončić je zaradio svoju drugu tehničku pa je i on završio ranije meč.

Do kraja susreta Slovenija nije uspjela stići prednost pa je utakmica završena rezultatom 100:89.

Kanadu do pobjede su vodili Shai Gilgeous-Alexander sa 31 poenom, dok je RJ Barrett je upisao 24 poena.

Sa druge strane zanimljivo je da je također isključeni Luka Dončić bio najefikasniji sa 26 poena.

Reprezentativci Kanade će se u polufinalu sastati sa reprezentativcima Srbije.