Foto: Društvene mreže

Objavljen video promocije prvog novog sarajevskog tramvaja, već ove godine dolazi u naš grad

Ministar saobraćaja KS Adnan Šteta boravi na velikom sajmu željezničke industrije “Trako”.

Na tom sajmu je predstavljen tramvaj marke Stadler, koji je ministarstvo saobraćaja nabavilo za potrebe GRAS-a.

Stadlerova nova generacija tramvaja vozit će sarajevskim ulicama. Ovakve projekte je zaslužilo i Sarajevo i svi mi koji volimo naš grad“, poručio je Šteta.

Dodao je da je nova sarajevska pruga je spremna za nove sarajevske tramvaje.

Ovaj tramvaj ima tri vagona, klimatizovan je, ima uređaj za brojanje putnika, bežični internet, USB priključke, unutrašnji i vanjski videonadzor kako bi ulazak i izlazak putnika bili sigurniji te je prilagođen za osobe sa invaliditetom. Kapacitet tramvaja je 180 putnika.

Nadamo se da neće postati samo jedan od išaranih i razvaljenih sarajevskih tramvaja koja su ruku djelo djece koja iz svojih domova nisu ponijeli osnove kulture.

@sarajevskaseharamedia Pogledajte kako će izgledati novi tramvaji koji će voziti Sarajevom od naredne godine #Sarajevo #sarajevo🇧🇦 #sarajevotoday #tramvaj #poljska #poland #adnansteta #VladaKS #rekonstrukcijapruge ♬ City – lofi'chield