Novi poraz za kraj očajnih kvalifikacija, Zmajevi završili peti u grupi

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je protiv Slovačke na Bilinom polju u Zenici odigrala meč 10. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Trener je izmijenio sastav, a također je odabrao novog kapitena za ovu utakmicu. Meč je završio rezultatom 1:2.

Utakmica je počela pred malobrojnim navijačima. Jako neobična atmosfera na Bilinom polju, prenosi Sport Centar.

Prva prilika za Slovačku u 6. minuti. Nakon kornera, Škriniar je visoko skočio, ali je njegov pokušaj glavom završio iznad gola.

Slovaci su pokazivali određenu inicijativu, ali nisu stvorili ozbiljnije prilike.

Navijači s tribina su tokom prvog poluvremena skandirali “Savez napolje”.

U 18. minuti jedan šut igrača Slovačke ali nije zabrinuo Pirića.

U 24. minuti loše boksovanje našeg golmana, ali na svu sreću jedan od igrača Slovačke je pogodio vanjski dio mreže.

Škriniar u 30. minuti susreta ponovo prijeti nakon kornera ali nije bio precizan.

U 35. minuti, prvi žuti karton na utakmici. Nakon jednog neopreznog starta, Gojković je zaradio karton.

Prvi pokušaj naših reprezentativaca bio je u 41. minuti. Hajradinović je jednim udarcem pokušao sa distance ali Rodak to sigurno brani. Ovo je bio i jedini pokušaj naše reprezentacije u prvom poluvremenu.

Prvo poluvrijeme je završeno sa nepopularnih 0:0.

Bašić je dobio žuti karton u 48. minuti susreta.

U 49. minuti Bosna i Hercegovina je povela. Hamulić je sjajno prošao i ubacio sa lijeve strane, a Hrošovski postigao auto-gol.

Slovačka već u 51. minuti dolazi do izjednačenja. Nakon što je Hamulić pogriješio, Boženik se najbolje snašao i poravnao rezultat.

Treći žuti karton u našoj reprezentaciji dobio je Prevljak u 59. minuti. Minut poslije umjesto Prevljaka ušao je Bilbija.

Demirović sa 20-ak metara isprobava svoj udarac. Siguran je bio golman Slovačke.

Gojković u 63. minuti dobija drugi žuti karton. Neoprezan je bio, naša reprezentacija od 63. minute ostaje sa igračem manje.

Navijači kao i svaku utakmicu su prozivali predsjednika Saveza i selektora BiH.

Slovačka postiže drugi pogodak u 71. minuti. Nakon kornera, Šatka je pogodio mrežu Pirića.

U 78. minuti Zolotić je zabilježio svoj debi za reprezentaciju. Minut poslije Mujakić pokušava ali njegov šut je izblokiran.

Do kraja utakmice nije bilo značajnih prilika za postizanje pogodaka.