Zmajevi poraženi od favorizirane Švedske na otvaranju Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine započela je svoj nastup na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj porazom od Švedske rezultatom 29:20.

Rukometaši našeg nacionalnog tima nisu uspjeli napraviti iznenađenje i ostvariti pozitivan rezultat protiv jedne od najboljih svjetskih rukometnih reprezentacija.

Nakon prvog poluvremena za zaborav, a kojeg su Šveđani riješili u svoju korist rezultatom 14:7, u drugom poluvremenu smo mogli vidjeti bolju predstavu i veće zalaganje naših rukometaša.

U jednom trenutku razlika je smanjena na tri poena, ali Šveđani su u prijelomnim trenucima utakmice pokazali zašto su kvalitetnija reprezentacija od naše i to je bio glavni razlog zbog kojeg su došli do pobjede rezultatom 29:20.

Našu reprezentaciju u subotu očekuje duel protiv Nizozemske koja je ranije večeras savladala Gruziju.

Treba istaknuti i da je ovu utakmicu pratilo preko 10.000 navijača, od kojih je veliki broj bodrio reprezentaciju Bosne i Heregovine, što je za svaku pohvalu.