Bivša predsjednica Vrhovnog suda Crne Gore Vesna Medenica, koja je osumnjičena za stvaranje kriminalne organizacije i protuzakoniti utjecaj, pokušala je oduzeti sebi život u Kliničkom centru Crne Gore.
Kako javlja Radiotelevizija Crne Gore, Medenica je trenutno u stabilnom stanju, a pokušaj je zaustavljen nakon što su intervenirali bolničko osoblje i policija.
Medenici je u srijedu odlukom sutkinje za istragu Višeg suda Suzane Mugoše određen pritvor do 30 dana.
Specijalno državno tužiteljstvo je sumnjiči da je počinila dva kaznena djela i to stvaranje kriminalne organizacije i protuzakoniti utjecaj.
Bivša predsjednica crnogorskog Vrhovnog suda uhapšena je 17. aprila na podgoričkom aerodromu, a tokom jutra nakon hapšenja joj je pozlilo i primljena je u Urgentni blok Kliničkog centra Crne Gore.
Podsjetimo, Specijalno državno tužilaštvo Crne Gore dobilo je u februaru od Europola transkripte razgovora Miloša Medenice i Darka Lalovića, dugogodišnjeg tjelohranitelja njegove majke.
Nakon što je obavljena selekcija poziva, u martu je i zvanično potvrđeno da je Medenica koristio kriptovani telefon putem kojeg je ugovarao šverc droge iz Kolumbije, ali i krijumčarenje cigareta.
Upravo u tim razgovorima, Medenica je objelodanio da je njegova majka upoznata sa njegovim prljavim poslovima, i da će ih zaštiti ako zatreba, “jer im mnogo zna”, aludirajući na konkurente u švercu cigareta.
“Oni su se pomirili sa Grandovcima i izbacuju po 4 kamiona u 5 dana. I od.. (zvučni prekid) onoga Pekića i plasirali priču da sam to ja uradio. I već je on mladio da ja radim.
Ali i to nas boli ku..c, jer ona se sve zna od početka baš, zbog ne daj bože, da je u toku da nas može zaštititi. Istim napadamo kao oni na nas. Čak i gorim kad im ona zna sve i još su oni došli kod nje da je mole da im izađe u susret”, navodi se u porukama Medenice i Lalovića.
Specijalno državno tužilaštvo (SDT), nakon dobijana selektovanih razgovora, formiralo je predmet protiv Miloša Medenice i označilo ga kao jednog od organizatora kriminalne grupe.
Medenica je bila na čelu Vrhovnog suda punih 17 godina, do ostavke koju je podnijela krajem 2020. godine.