Salah donio pobjedu “Redsima”, da li će Liverpool do titule prvaka nakon 30 godina?

Današnjom pobjedom protiv Watforda, Liverpool se opasno približio tituli prvaka Engleske. Situacija je skoro već jasna i prije kraja polusezone jer drugoplasiranom Leicesteru “bježe” 11 bodova, a aktuelnim prvacima, Manchester City-u čak 17! Da li će Jurgen Klopp i njegova ekipa donijeti titulu u Liverpool nakon 30 sezona prokletstva?

Sjajni Mohamed Salahizborio je veliku pobjedu Liverpoola nad Watfordom od 2-0 postigavši oba gola te je ‘redse’ u 17. kolu Premier lige doveo  na čak 11 bodova prednosti od drugog Leicestera i gotovo nedostižnih 17 od trećeplasiranog Manchester Cityja.

Prvi gol postigao je u 38. minuti sjajnom asistencijom Manea iz kontre. Liverpool je imao minimalnu prednost  sve do 90. minute kada je Salah ponovo zatresao mrežu Watforda na asistenciju Origija.

Egipćanin je bio blizu gol-aut linije pa je sudac Andre Marriner posegno za VAR-om koji je u ovoj situaciji pokazao da je gol regularan.