Odbranili titulu: Španija je novi stari europski prvak u rukometu

Reprezentacija Španije novi je europski prvak u rukometu nakon što je u Štokholmu savladala Hrvatsku reprezentaciju rezultatom 22:20.

Na poluvrijeme su otišli s minimalnom razlikom (12:11), a odmah po početku drugog poluvremenu u napad su krenuli agresivno.

Iz nekoliko šuteva na prazan gol postigli su relativno veliku razliku nakon čega se Hrvatska reprezantacija do kraja nije skroz oporavila.

Uspjeli su Hrvati da se vrate u borbu za titulu, a do samog finiša susreta nije se konačno moglo znati ko bi mogao biti pobjednik.

Možda najzaslužniji Španac za ovaj rezultat je golman Gonzalo Perez de Vargas.

Samo minut i pol prije kraja Gomez je pogodio iz sedmerca za 21:20, a s druge strane Karačić napravio korake na taj način poklonivši Špancima napad za pobjedu što su oni iskoristili.