Sedmogodišnji skijaš iz BiH osvojio prvo mjesto na takmičenju u italijanskom Biberonu

Član Skijaškog kluba Bjelašnica, Abdullah Hadžimešić ubjedljivo je osvojio prvo mjesto na takmičenju u italijanskom Biberonu u konkurenciji dječaka rođenih 2013. godine, piše Klix.ba.

Na ovom takmičenju učestvovalo je ukupno 510 učesnika iz BiH, Hrvatske, Slovenije, Poljske, Austrije i domaćina Italije, a 36. Trofeo Biberon je takmičenje za djecu u uzrastu od 6 do 12 godina u slalomu i veleslalomu.
Abdullah je bio prvi u kategoriji U-7 pored 28 drugih dječaka, a on je slavio s vremenom 41.53. Koliko je bio dominantan i bolji od ostalih najbolji je pokazatelj da je drugoplasirani trku završio s vremenom 45.88.

Ovaj dječak je prošle godine osvojio prvo mjesto na takmičenju Mini Pokal Vitranc koje je održano u Kranjskoj Gori u Sloveniji, a ostaje nada da će, ukoliko uspije osigurati sve potrebne uslove da se razvije kao skijaš, ovaj dječak u budućnosti našu državu predstavljati na velikim takmičenjima.