Seria A: Lazio i dalje mašta o Scudettu, Džeko predvodio Romu do visoke pobjede

Iako u sjeni zbog vijesti o koronavirusu i odgođenim mečevima širom Italije, Lazio i Roma su odigrali svoje susrete.

Od 12:30 sati Lazio je gostovao na stadionu Luigi Ferraris kod Genoe. U ovaj meč Lazio je ušao kao favorit i pritom nošen pobjedom nad Interom u prošlom kolu.

Takva atmosfera u timu nebeskoplavih se osjetila i već u drugoj minuti dolaze do prednosti preko Marušića. Lazio je kontrolisao meč u prvom dijelu i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu slična slika a novi gol u 51. minuti postiže Ciro Immobile za 0:2.

Drugi gol kao da je bio znak za domaćina da počne igrati a već u 57. minuti domaći preko Cassate dolaze do 1:2.

Lazio nije previše ušao u paničnu igru već su željeli doći i do trećeg gola koji bi završio utakmicu.

To se desilo u 71. minuti kada Cataldi zabija za 1:3, a domaći se nisu predavali, ali su do kraja samo uspjeli samo smanjiti na 2:3 preko Criscita.

Lazio i dalje ostaje prvi pratilac Juventusa na tabeli dok Genoi preostaje grčevita borba za opstanak.

Genoa – Lazio 2:3 (Cassata,Criscito/Marušić,Immobile,Cataldi)

U Rimu je Roma dočekala Lecce na Olimpicu. Domaći su bili pod impretaviom pobjede nakon što nisu pobijedili u posljednjih pet mečeva u Seriji A. Tako su se i postavili na terenu i već od 13. minute Under zabija za 1:0 na asistenciju Mkhitaryana.

Roma je napadala sve vrijeme, a do drugog gola nismo čekali dugo. Već u 37. minuti na asistenciju Edina Džeke Mkhitaryan zabija za 2:0 što je i bio rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu gosti nešto bolji ali bez opasnih situacija pred golom domaćina, a sve nade za goste ugasio je Džeko koji nakon asistencije postiže i pogodak za 3:0 u 69. minuti susreta.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, ali Kolarov u 80. minuti zabija još jedan gol za Romu za konačnih 4:0.

Roma je sada na petom mjestu iza Atalante koja ima tri boda više ali i utakmicu manje od Rome.

Roma – Lecce 4:0 (Under, Mkhitaryan, Džeko, Kolarov)