Nevjerovatna Atalanta brojala do sedam, Lecce ponižen na domaćem terenu

Fudbaleri Atalante ponizili su danas ekipu Leccea u okviru 26. kola Italijanske Serie A, a rezultat je bio nevjerovatnih 2:7.

Prvo poluvrijeme nije moglo nagovjestiti šta će se dogoditi u drugom dijelu jer je prvi dio završen sa 2:2.

Povela je Atalanta u 17. minuti, autogol je postigao štoper Leccea Donati. Samo pet minuta kasnije novi pogodak u mreži domaćeg tima. Ovoga puta pogodio je Duvan Zapata na asistenciju sjajno raspoloženog Josipa Iličića.

Domaći dolaze do prvog pogotka u 29. minuti preko Saponare, da bi stigli do potpunog poravnanja pet minuta prije kraja prvog dijela. Strijelac je bio Donati koji je upravo bio direktni krivac za prvi primljen gol Leccea jer je pogodio vlastitu mrežu.

U drugom poluvremenu vidjeli smo nevjerovatnu Atalantu i pet lopti u mreži Leccea.

U 47. minuti odbijenu loptu pokupio je Iličić za 2:3, da bi samo sedam minuta poslije Duvan Zapata zabio drugi put danas na asistenciju Maria Pašalića.

U 62. minuti Zapata je kompletirao svoj hat-trick, lijepo se kolumbijac izborio za prostor u šesnestercu, lijepo je primio ubačaj Josipa Iličića koji je odigrao utakmicu sezone i zabio nisko po sredini gola.

Do kraja je Zapata imao prilika da postigne još koji gol ali ipak nije uspio pronaći put do mreže Leccea.

U 87. minuti 2:6. Luis Muriel se našao na pravom mjestu i na odbijenu loptu je pogodio.

Tačku na ovu utakmicu je stavio rezervista Ruslan Malinovsky, koji je pogodio u 91. minuti susreta za konačnih 2:7.