Pao i Augsburg: Bayern upisao šestu pobjedu u nizu, Mainz i Fortuna podijelili bodove

Fudbaleri Bayerna upisali su šestu uzastopnu pobjedu u svim takmičenjima nakon što su u susretu 25. kola njemačkog prvenstva na Allianz Areni pobijedili Augsburg sa 2:0.

Bayern je poveo u 53. minuti golom Thomasa Mullera, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Leon Goretzka golom u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Augsburg je u 89. minuti uspio zatresti mrežu Bayerna, ali je gol koji je postigao Florian Niederlechner poništen zbog ofsajda.

Bayern je ovom utakmicom produžio niz bez ligaškog poraza na 10 utakmica, a zadnji poraz Bavarci su doživjeli 7. decembra prošle godine na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach.

U drugoj današnjoj utakmici Mainz i Fortuna Dusseldorf podjelili su bodove, završeno je 1:1.