Prva pobjeda za Bijeljince u nastavku sezone: Radnik potopio Zvijezdu 09

Radnik je danas u utakmici 22. kola Premijer lige BiH stigao do prve pobjede u nastavku sezone, a potpuno je razbio ekipu Zvijezde 09 sa 5:1.

Od početka je tim Slavka Petrovića bio mnogo bolji protivnik na terenu, a inicijativa je krunisana pogotkom mladog Vladimira Bradonjića u 14. minuti, a isti igrač je udvostručio prednost domaćih šest minuta poslije.

Bilo je tada jasno da će Zvijezda 09 teško i do boda u ovom lokalnom derbiju, a s 2:0 se otišlo i na odmor.

U nastavku Radnik postiže još tri pogotka. Miloš Plavšić je na otvaranju drugog dijela u 49. minuti postigao gol za 3:0, a samo dvije minute poslije se u strijelce upisuje i mladi Jovan Motika za 4:0.

Motika deset minuta prije kraja postiže i svoj drugi pogodak na utakmici i postavlja 5:0 za potpuni potop Zvijezde 09.

Gosti u finišu dolaze do počasnog pogotka preko Igora Blagojevića, kojem je asistirao Nigerijac Ejike, piše Sport Centar.

Radnik – Zvijezda 09 5:1 (Bradonjić 14’, 20’, Plavšić 49’, Motika 51’, 80’ / Blagojević 85’)

FK Radnik: Bilobrk, Bečelić, Radović, Simonović, Novaković, Mekić, Bradonjić, Zukić, Karić, Plavšić, Motika.

FK Zvijezda 09: Vujanac, Lukić, Haljeta, Đelmić, Tojčić, Ejike, Janković, Benović, Popara, Vojinović.