U derbiju kola United savladao City, Chelsea razbio Karamele

U 29.  kolu Engleske Premier lige Manchester United je savladao u gradskom derbiju svog rivala Manchester City, rezultatom 2:0.

Prva prava prilika viđena je u 10. minuti. Pokušao je Sterling, ali je De Gea sjajnom intervencijom spriječio vodstvo građana.

Bruno Fernandes u 30. minuti sjajno centrira iz slobodnjaka, a loptu je prihvatio Martial koji sjajnim udarcem matira Edersona za vodstvo Crvenih đavola od 1:0.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Manchester City, koji je i uspio postići pogodak u 48. minuti, ali je isti poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Jesus je zaprijetio u 75. minuti, sa pet metara je pucao ali je David de Gea fantastično odbranio njegov udarac.

I kada se činilo da će utakmica završiti ovim rezultatom, u 96. minuti novi šok za građane.

Volej mladog McTominaya i glupost Edersona obilježile su završnicu ovog veoma tvrdog meča, ostalo je na kraju 2:0 za United koji je ovom pobjedom došao do petog mjesta tabele.

Sa druge strane City je i dalje drugi i kako stvari stoje tu će i ostati.

U drugoj današnjoj utakmici, Chelsea je razbio Everton na Stamford Bridgeu sa visokih 4:0.

Prvi pogodak viđen je u 14. minuti. Pogodio je Mount.

Svega šest minuta kasnije novi pogodak za Chelsea, ovog puta strijelac je bio Pedro Rodriguez.

U drugom poluvremenu Chelsea nastavlja istim tempom i već u 51. minuti postiže svoj treći pogodak na meču, pogodio je Willian.

Tačku na ovu utakmicu stavio je Olivier Giroud u 54. minuti za konačnih 4:0.