Video/ Fudbaleri Sarajeva ispali iz Lige prvaka nakon poništenog gola

U okviru 2. pretkola Lige prvaka nogometaši Dynama pobijedili su FK Sarajevo te su se tako plasirali u narednu fazu takmičenja.

Nakon prvog poluvremena rezultat na utakmici bio je 1:1. Fudbaleri Dynamo Bresta poveli su već u trećoj minuti utakmice nakon udarca Gordejchuka kada je lopta zakačila Miličevića i ušla u mrežu Bordo tima.

U 34 minuti fudbaler Sarajeva Andrej Đokanović sjajnim golom izjednačava rezultat.

Nedugo nakon početka drugog poluvremena Dynamo je ponovo poveo. Strijelac je bio Diallo koji je zabio gol nakon centaršuta s lijeve strane.

Sarajevo je opet željelo da izjednači. Ahmetović je postigao gol za 2:2 nakon što je odbijenu loptu od domaćeg golmana pospremio u mrežu, ali je sudija svirao nepostojeći ofsajd.

Na ponovljenom snimku se vidi da napadač Sarajeva nije bio u nedozvoljenoj poziciji te je aktuelni prvak BiH zbog toga ispao iz takmičenja.

Utjeha svim navijačima Bordo tima je to što  će svoje natjecanje Sarajevo nastaviti u 3. pretkolu Evropske lige.