Sarajevo na vrhu Premijer lige BiH nakon pobjede protiv Olimpika

Fudbaleri FK Sarajeva pobijedili su Olimpik na Otoci rezultatom 3:1 te su tako došli na lidersku poziciju u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Igrači bordo tima u vodstvo dolaze u 21. minuti golom Benjamina Tatara.

Za Tatara to nije bilo dovoljno. Osam minuta prije kraja utakmice postiže svoj drugi gol čime je FK Sarajevo imao prednost od 2:0.

Tri minute kasnije Olimpik smanjuje prednost Sarajeva golom Ahmeda Hasanovića nakon asistencije Farisa Handžića.

Kao šlag na tortu Anel Hebibović postiže gol za konačnih 3:1.

Ovom pobjedom Bordo tim je prestigao Željezničar i zauzeo prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH s dva boda više. Olimpik je na posljednjoj poziciji sa samo tri osvojena boda.

Do sada ove ekipe su odigrale 26 međusobnih susreta, u kojima je FK Sarajevo ostvario 19 pobjeda, FK Olimpik je slavio u 4 navrata, dok su 3 utakmice završene neriješenim rezultatom. Posljednji meč u kojem je Olimpik bio domaćin završen je pobjedom Sarajeva rezultatom 0:1, a jedini pogodak na utakmici postigao je Husejinović.