Velika pobjeda bh. šampiona: Slavni Celtic stiže u BiH!

Fudbaleri Sarajeva večeras su na Bilinom polju pobijedili Budućnost iz Podgorice sa 2:1 u meču trećeg pretkola Evropske lige, te su izborili plasman u play-off gdje ih čeka Celtic

Bordo tim je fantastično otvorilo utakmicu i povelo već u četvrtoj minuti. Gosti su izjednačili u finišu prvog dijela igre preko Moraitisa da bi u nastavku susreta, domaćin ponovo stekao prednost nakon pogotka Fanima.

Budućnost je do izjednačenja došla u 44. minuti kada je grešku odbrane Bordo tima iskoristio grčki fudbaler u redovima crnogorskog šampiona, Panagiotis Moraitis i pogodio za 1:1.

U trenucima dok je Budućnost bila bolja Sarajevo je stiglo do gola i to preko Fanima koji je fenomenalno pogodio na asistenciju Pidre za 2:1 za veliko slavlje igrača bh. prvaka.

Iako su u finišu susreta ostali sa igračem manje nakon što je drugi žuti i isključenje zaradio Rahmanović, uspjeli su zadržati rezultat 2:1. Bh. prvak će u narednoj, posljednjoj rundi kvalifikacija igrati protiv slavnog Celtica.