Fudbaleri Sarajeva ostvarili plasman u osminu finala Kupa BiH, sljedeći protivnik Krupa

Fudbaleri FK Sarajeva ostvarili su plasman u osminu finala Kupa BiH nakon što su savladali ekipu Radničkog sa visokim rezultatom od 0:4.

Raspoloženje igrača Bordo tima vidjelo se već u prvoj minuti, kada je Sarajevo u vodstvo doveo Haris Handžić, da bi samo dvije minute nakon toga Anel Hebibović povisio na 0:2, koji je bio strijelac i sljedećeg gola u 20. minuti.

Sarajevo je prije završetka prvog poluvremena stiglo i do četvrtog gola preko Rahmanovića, te su u drugom dijelu utakmice samo čuvali rezultat.

Radnički je također došao do gola u prvom dijelu, ali je on poništen.

Sarajevo će u osmini finala igrati protiv Krupe koja je danas rutinski pobijedila Leotar u Trebinju rezultatom 4:0.