Zmajevi, već ste naši heroji! Jedva sastavljena reprezentacija BiH sjajno odigrala prvo poluvrijeme protiv Njemačke

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je sjajno prvo poluvrijeme protiv Njemačke, te ima vodstvo rezultatom 13:9.

Zmajevi su desetkovani kao nikada do sada otišli na gostovanje u Dizeldorf samo sa 10 igrača i jednim golmanom, ali to nije spriječilo bh. rukometaše da pruže sjajan otpor Nijemcima. Ne samo to, već nakon prvih 30 minuta igre imamo prednost nad favorizovanim domaćinom, a Nijemce smo ostavili na samo dva gola nakon prvih 15 minuta poluvremena što je fenomenalno.

Nikola Prce je bio nezaustavljiv sa šest golova, dok je Benjamin Burić skinuo nekoliko zicera njemačkim rukometašima.

Vrijedi napomenuti i da je debitant Haso Ćosić postigao dva gola u prvom dijelu nakon što je istrčao dvije dobre kontre, prenose iz Sport Centra.

Čak iako su se jedva sastavili za put u Njemačku, iako EHF nije dozvolio odgodu meča, hrabri bh. rukometaši su pokazali pravo lice i u prvom poluvremenu su nevjerovatno odigrali protiv apsolutnog favorita u kompletnoj grupi.

U toku je drugo poluvrijeme utakmice, a rezultat je 15:16.