Zmajići savladali Belgiju u Sarajevu

U posljednjem susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2021. godine mlada (U-21) nogometna reprezentacije Bosne i Hercegovine savladala je selekciju Belgije sa rezultatom 3:2.

Reprezentacija BiH je izgubila šanse za plasmanom na EP u Mađarskoj i Sloveniji, te njima ova pobjeda nije značila mnogo, ali Belgiji je pobjeda bila potrebna da se kvalifikuje na završni turnir.

Gosti su u ovom meču poveli u 7. minutu pogotkom De Smeta, a nakon primljenog pogotka selekcija BiH počinje igrati dosta ofanzivnije.

Zmajići su izjednačili pogotkom Milana Savića u 29. minuti, a Ševkija Resić, nakon samo dvije minute, pogodio je za vodstvo.

Stefan Kovač je u 69. minuti povećao prednost na 3:1, ali su Belgijanci golom Opende iz penala smanjili prednost domaćeg tima na 3:2.