Aston Villa sa igračem manje deklasirala Crystal Palace, nula Fulhama i Southamptona

Boxing day se nastavlja, još dva susreta su iza nas, Aston Vila je pobijedila Crystal Palace, dok su Fulham i Southampton odigrali meč bez golova.

Aston Villa je sjajno otvorila meč, već u petoj minuti susreta dolaze do vodstva, mrežu Crystal Palacea je načeo Bertrand Traore.

Nije sve išlo glatko za Aston Villu, domaći igrači su se našli u teškoj situaciji.

Tyrone Mings  je zaradio drugi žuti karton i ostavio svoj tima na cjedilu u 45. minuti susreta.

Domaćin nije padao i krenuli su furiozno u nastavak susreta.

Kortney Hause u 66. minutu postiže pogodak, a El Ghazi u 76. minuti ovjerava pobjedu za Aston Villu i postavlja konačan rezultat od 3:0.

U drugom susretu ništa specijalno se nije desilo. Fulham i Southampton su odigrali 0:0.

Gosti su mogli do pobjede u dva navrata. Shane Long je u 75. minuti zatresao mrežu Fulhama ali VAR je utvrdio ofsajd, pa je njegov pogodak poništen.

Ništa bolje nije prošao ni Theo Walcott deset minuta kasnije, i on je tresao mrežu Fulhama, ali VAR se ponovo umiješao i pogodak je poništen.

Utakmica je bila tvrda i nismo vidjeli ništa posebno, na kraju su svi bili zadovoljni rezultatom.

Danas nas očekuju još dva susreta.

Od 18:30 očekuje nas londonski derbi između Arsenala i Chelsea, a od 21:00 igraju Manchester City protiv Newcastlea i Sheffield Utd protiv Evertona.