Bracelona ponovo kiksala, Pjanić igrao 67 minuta

Barcelona je napravila novi kiks, te odigrala 1:1 protiv Eibara u meču 16. kola španske La Lige na Nou Campu.

Katalonski div je puno bolje otvorio meč i već u petoj minuti su imali šansu za gol. Dobili su penal, ali Braithwaite nije iskoristio najstrožiju kaznu i loptu je poslao pored gola.

Braithwaite se iskupio za promašaj u 25. minuti i pogodio za 1:0, ali se umiješao VAR, utvrđen je ofsajd i na odmor se otišlo sa rezultatom 0:0.

Eibar je proigrao u drugom poluvremenu i kaznio promašaje domaćina. Kike je u 57. minuti iskoristio grešku odbrane Barcelone, izašao sam ispred golmana i pogodio za 1:0.

Barcelona se malo uozbiljila i u 67. minuti Dembele postiže gol za 1:1, što je bio konačni rezultat.

U nastavku igre, Barcelona je pokušavala doći do pobjede, ali su izgledali bezidejno, a jedinu šansu imao je Trincao u 91. minuti kada je šutirao pored gola.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao solidan meč, imao je jednu šansu za gol i na terenu je proveo 67 minuta, zamijenio ga je Philippe Coutinho.

Barcelona nakon ovog kola ima samo 25 bodova i nalaze se na šestoj poziciji na tabeli, dok je Eibar na 14. mjestu sa 16 osvojenih bodova.