Francuska došla do finala Evropskog prvenstva

Rukometašice Hrvatske nisu imale snage da naprave novo čudo i plasiraju se u finale Evropskog prvenstva.

Francuska je bez većih problema zabilježila pobjedu rezultatom 30:19. Naše susjede su napravile veliki uspjeh kada su savladale Njemačku i plasirale se u polufinale.

Ipak Francuska je bila prevelik zalogaj. Hrvatska je dobro otvorila meč i čak su imale prednost od 3:2, ali je onda uslijedila crna serija bez gola koja je trajala punih 11 minuta. Francuska je otišla na 11:3 i nije ispuštala prednost. Na odmoru je bilo plus deset za Francusku i rutinski su završile posao u drugom poluvremenu.

Četiri gola za Francuskinje postigle su Zaadi, Nze Minko, Niakate i Lacrabere. Za Hrvatsku po tri gola postigle su Blažević i Ježić.  Mostarka u redovima Hrvatske, Ćamila Mičijević, postigla je dva gola.

Igračicom utakmice proglašena je Kalidiatou Niakate.

Rukometašice Hrvatske očekuje borba za bronzanu medalju.