Leeds golom iz penala srušio Burnley

Danas je nastavljen Boxing Day u Engleskom Premiershipu, ekipa Leedsa je s minimalnim rezultatom 1:0 savladala Burnley.

Pitanje pobjednika je riješeno u petoj minuti, kada je Nick Pope golman Burnleya u svom kaznenom prostoru srušio Patricka Bamforda.

Upravo Bamford je preuzeo odgovornost, poslao loptu u desne rašlje i donio svom timu pobjedu. Rezultat se nije mijenjao, Leeds je igrao smireno i disciplinovano i sačuvali su prednost do kraja.

Gosti su u drugom poluvremenu malo više napadali ali je ekipa Leedsa uspjela da ih zaustavi.

Leeds se trenutno nalazi na poziciji broj 11 sa osvojenih 20 bodova, dok je Burnley u nešto težoj situaciji, oni se nalaze na poziciji broj 16 sa samo 13 osvojenih bodova.

Pored toga, danas nas očekuju još tri utakmice.

West Ham i Brighton igraju u terminu od 15:15 , Liverpool u 17:30 dočekuje WBA, a posljednja utakmica se igra u 20:15, a snage će odjemiriti Wolvesi i ekipa Tottenhema.