London je crven, Arsenal razbio Chelsea

Nogometaši Arsenala su nakon sedam utakmica bez pobjede savladali Chelsea rezultatom 3:1.

“Topnici” su u možda u najbitniju utakmicu ušli hrabro i već u 32. minuti dolaze do prednosti. Reece James ruši u svom kaznenom prostoru Tierneya, a sudija pokazuje na bijelu tačku.

Precizan sa najstrožije kazne je bio Lacazette. Arsenal nije ima namjeru da stane. Xhaka je u 44. minuti sjajno “skinuo paučinu” sa gola Chelesea golom iz slobodnog udarca.

Rezultat na poluvremenu je glasio 2:0.

Arsenal je izgledao preporođeno, i jako brzo dolaze do trećeg gola. Saka je najvjerojatnije pokušao ubaciti loptu u kazneni prostor Chelsea, ali lopta je imala druge planove i završila je u mreži, Arsenal je imao visokih 3:0.

“Plavci” su se uozbiljili i preuzeli kontrolu nad igrom, te su u 85. minuti došli preko Abrahama do počasnog gola.

Jorginho je imao priliku da napravi “infarkt” završnicu, ali je u 91. minuti njegov penal skinuo Leno.

Arsenal će se ovom pobjedom udaljiti od zone ispadanja, gdje mu nije ni mjesto.

“Topnici” se trenutno nalaze na 14. poziciji, dok je Chelsea pao na šesto mjesto.