City slomio otpor Ville i preuzeo lideresku poziciju

Fudbaleri Manchester Cityja došli su do teške, ali zaslužene pobjede protiv Aston Ville u zaostalom meču još iz prvog kola Premier lige.

City je pobijedio rezultatom 2:0 i na taj način došao do prve pozicije na tabeli. “Građani” su meč otvorili jako dobro i tokom čitavog susreta imali inicijativu. Napadi su se smjenjivali jedan za drugim, prvo je lopta Stonesa skinuta sa linije na samom početku, u nastavku prvog dijela pokušavali su Kevin De Bruyne i Phil Foden ali nisu bili precizni.

Na odmor se otišlo se rezultatom 0:0. Na otvaranju drugog poluvremena  Joao Cancelo je na asistenciju De Bruynea pogodio prečku. Nažalost De Bruyne je morao da napusti meč u 59. minuti zbog povrede.

Cityjeva inicijativa se isplatila u 79. minuti. Rodri je poslao loptu do Bernarda Silve, a Portugalac sjajnim udarcem matira Emiliana Martineza. Konačnih 2:0 postavio je  Ilkay Gündogan sa bijele tačke.

City je bar na kratko preuzeo prvu poziciju na tabeli, a Aston Villa se trenutno nalazi na poziciji broj 11.