Džanan Musa debitovao za Anadolu Efes u Euroligi

Košarkaši Anadolu Efesa su večeras u 21. kolu Eurolige poraženi u Sankt Petersburgu od Zenita rezultatom sa 85:78.

Na ovom meču je debiovao u dresu novog kluba i reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Musu je trener Ergin Ataman na parket poslao u finišu druge četvrtine.

Džanan je upisao samo minutu i 45 sekundi i za to vrijeme uhvatio dva skoka, više se nije vraćao u meč.

Zenit bio mnogo bolji protivnik od Efesa, na odmor su rusi otišli s prednošću od 21 poena, ali Efes se u nastavku pokušao vratiti. Tek u finišu susreta turski tim je uspio spustiti prednost Zenita na ispod deset poena, ali to na kraju nije bilo dovoljno i zabilježili su poraz rezultatom 85:78.

Najefikasniji u ekipi Zenit je bio Will Thomas sa 14 poena, dok su Kevin Pangos i Austin Hollins dodali po 13 poena. Kod Efesa najbolji pojedinac je bio Vasa Micić sa 23 poena a Larkin je dodao 20 uz 5 asistencija.