Fantastična partija Jusufa Nurkića u ubjedljivoj pobjedi Blazersa

Portland Trail Blazersi ostvarili su pobjedu nakon dva vezana poraza.

U svom Moda Centeru savladali su Minnesota Timberwolvese, 135:117.

Gostima je pripala prva četvrtina 28:29, ali ostatak meča protekao je u potpunoj dominaciji Blazersa, koji su u jednom trenutku imali i prednost veću od 30 poena razlike.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog sastava bili su Damian Lillard (39 poena), CJ McCollum (20) i naš Jusuf Nurkić (17 poena).

Dobru partiju bh. košarkaš je dopunio i sa sedam skokova, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom, a u igri je proveo 23 minute. Ovo je ujedno bila utakmica u kojoj je Nurkić postigao najviše poena od početka nove sezone.

Strijelce Minnesote predvodili su D’Angelo Russell i rookie Anthony Edwards (po 26 poena).

Iznenađenje su priredili San Antonio Spursi. Na krilima LaMarcus Aldridgea (28 poena) šokirali su aktuelne prvake Lakerse usred njihovog Staples Centera, 109:118. Kod domaćina su najefikasniji bili LeBron James (27 poena) i Anthony Davis (23), piše Sport Centar.

Zanimljivo je bilo u Denveru, gdje je Dallas slavio nakon produžetka (117:124) uz još jednu fenomenalnu partiju Luke Dončića (38 poena, 13 asistencija).