Barcelona prokockala pobjedu u zadnjim minutama, Pjanić igrao 25 minuta

Nogometaši Barcelone su prokockali pobjedu nad  Cadizom i podijelili su bodove na Camp Nou u okviru 24. kola La Lige odigravši 1:1.

Od početka utakmice Barcelona je dominirala u svakom segmentu igre, a u prvom poluvremenu Barca je imala čak 82 posto posjeda lopte te su uputili jako mnogo šuteva, tačnije 11 ka gostujućem golu.

Ipak, uspjeli su stići do prednosti u 32. minuti kada je sa bijele tačke bio siguran Messi. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:0.

Barcelona je nastavila da dominira i u drugom poluvremenu. Cadiz apsolutno nije želio ništa rizikovati niti pomišljati da krenu po izjednačenje pa je Barcelona samo trebala mirno da privede utakmicu kraju.

Nisu uspjeli riješiti utakmicu još jednim golo i dolazi kazna. Lenglet je srušio protivnika u svom kaznenom prostoru, a Fernadez je postigao gol iz penala u 89. minuti za konačnih 1:1.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić u igru je ušao u 65. minuti umjesto Busquetsa te je pružio solidnu partiju do kraja meča.

Barcelona se nalazi na trećem mjestu La Lige, dok je Cadiz ovim bodom došao na 14. poziciju.