Chelsea penalom spasio bod protiv Southamptona

Igrači Southamptona i Chelsea su podijeli bodove u okviru 25. kola Engleske Premier lige, a rezultat je glasio 1:1.

Southampton je poveo u 33. minuti igre kada je Nathan Redmond poslao sjajnu loptu i pronašao Takumija Minamina, a pozajmljeni napadač Liverpoola pokazao je veliku smirenost i poslao loptu iza leđa Edouarda Mendyja. Rezultat prvog poluvremena je glasio 1:0 za Southampton.

“Plavci” su morali bolje da odigraju drugi dio susreta. “Sveci” su im poklonili izjednačenje u 54. minuti. Danny Ings je srušio Masona Maunta unutar kaznenog prostora, a veznjak Chelsea je izveo najstrožiju kaznu i donio izjednačenje svojoj ekipi.

Chelsea je nakon toga “pao”, a Southampton je bio taj koji je bio najbliži pobjedi kada je Jannik Vestergaard udarcem glavom pogodio u prečku.

Ovaj bod znači da Chelsea ostaje na četvrtom mjestu sa 43 boda, dok je Southampton 13. s 30 bodova.