Eintracht šokirao Bayern i nanio mu treći poraz ove sezone

Ekipa Bayerna doživjela je poraz od Eintrachta u Frankfurtu u okviru 22. kola njemačke Bundeslige rezultatom 2:1.

Eintracht je jako dobro otvorio meč i već u 12. minuti golom Kamade dolaze u vodstvo, u 31. minuti Younes je pogodio za 2:0 i donio svom timu veliku prednost na poluvremenu.

Bayern se uozbiljio i pokušao vratiti u meč. Lewandowski je u 53. minuti, postigao pogodak  i svim naporima su do kraja meča pokušali postići makar još jedan gol, ali u tome nisu uspjeli i na kraju su doživjeli treći poraz u ovoj sezoni.

Bayern ostaje prvi na tabeli sa 49 bodova, dok je ekipa Eintrachta na poziciji broj četiri sa 42 osvojena boda.

Od 18:30 sati igra se derbi ovog kola, a sastaju se Schalke i Borussija Dortmund.