Manchester City se nije “prepao” visoke pobjede Uniteda, rutinska pobjeda za vrh tabele

Fudbaleri Manchester Cityja su u okrivu 22. kola engleskog Premiershipa su pobijedili Burnley u gostima rezultatom 2:0.

City je od početka do kraja utakmice dominirao i zasluženo je upisao pobjedu sa kojom je ostao na vrhu tabele. Ekipa Pepa Guardiole je na samom početku susreta povela, a strijelac  u 3. minuti bio je Gabriel Jesus.

Građani su udvostručili prednost u 38. minuti, kada je nakon duge akcije Ilkay Gündogan oštro ubacio loptu u peterac s desne strane, a Raheem Sterling je pogodio za 2:0.

City je mogao i do 3:0, ali u 57. minuti Riyad Mahrez je zatresao mrežu domaće ekipe, no pogodak je poništen nakon asistencije VAR-a zbog ofsajda.

City je ostao prvi, sa tri boda prednosti i jednom utakmicom manje u odnosu na drugoplasirani United.