Verona savladala Parmu i postala 19. klub sa 1000 golova u Seriji A

Verona je na stadionu Marc’Antonio Bentegodi pobijedila Parmu rezultatom 2:1 u utakmici 22. kola italijanske Serije A.

Nakon samo osam minuta igre iskusni slovački veznjak Juraj Kucka doveo je Parmu u prednost od 0:1. Samo pet minuta poslije rezultat je izjednačen, a autogol postigao je Alberto Grassi.

Verona je do kraja prvog dijela bila opasnija, a šanse su imali Kevin Lasagna i Federico Dimarco, no rezultat se nije mijenjao do odlaska na odmor.

Antonin Barak je u 62. minuti doveo domaće u novu prednost kada je pogodio za 2:1, a ovo je bio 1000. pogodak Verone u Seriji A. Tako su postali tek 19. klub koji je uspio doći do te “magične” brojke.

Nije bilo većih prilika u nastavku utakmice i domaći su uspjeli sačuvati stečenu prednost te doći do tri boda, prenosi Sport Centar.