Burnley i Arsenal podijelili bodove

Ekipe Burnleya i Arsenala su podijelile bodove u okviru 27. kola Engleske Premier lige, a konačan rezultat je glasio 1:1.

Arsenal je bio bolja ekipa i trebali su pobijediti danas, ali ipak se moraju zadovoljiti samo jednim bodom. Sve je krenulo kako treba za “Topnike” i već u šestoj minuti Pierre-Emerick Aubameyang na asistenciju Williana postiže pogodak za vodstvo.

Izgledalo je da će Arsenal rutinski završiti ovo gostovanje, ali Xhaka u 39. minuti pravi katastrofalnu grešku. On u svom petercu pogađa Chris Wooda i on ni krvi ni dužan postiže pogodak za 1:1.

Arsenal je napadao, trudili su se ali nisu imali sreće. Pogodili su stativu, prečku, čak su imali šansu za penal, ali VAR je odlučio da nije bilo elemenata za najstrožiju kaznu.

Topnici ostaju na desetoj poziciji sa 38 bodova, dok je Burnley na poziciji broj 15 sa 30 bodova.