Radnik dva puta vodio, Velež se na kraju izborio za remi

Velež i Radnik su u okviru 23. kola m:tel Premijer lige BiH podijelili bodove.

Velež je imao inicijativu u uvodnim minutama, stvarali su šanse od samog starta, ali do pogotka su ipak prvi stigli gosti, i to sa bijele tačke. U jednoj akciji Bijeljinaca srušen je Huseinbašić u šesnaestercu Mostaraca , a siguran sa bijele tačke bio je Jelić u 25. minuti.

Velež je izjednačio pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Nakon ubačaja sa strane, lopta je pogodila Šuberta, odbila se do Radovca, a vezista domaćih iz blizine pogađa mrežu Radnika za 1:1. Na odmor se otišlo sa rezultatom 1:1.

Nakon odmora Velež se uozbiljio i krenuli su po preokret, vrše veliki pritisak ispred kaznenog prostora bijeljinske ekipe. Međutim, lopta neće u gol. Novi hladan tuš igrače Veleža je snašao u 70. minuti. Poslije ubačaja iz kornera Faruk Gogić pogađa glavom za 1:2 i novo vodstvo Radnika.

Rođeni su se zatim u potpunosti krenuli po poravnanje, što je urodilo plodom u 78. minuti. Savinović je srušio Ćosića u šesnaestercu, dosuđen je jedanaesterac koji Georgijević pretvara u pogodak za 2:2.

Ispostavit će se da je to ujedno i konačan rezultat ovog susreta.