Real Madrid u 88. minuti spasio bod protiv Atletico Madrida

U derbiju 26 kola španske La Lige ekipe Atletico Madrida i Real Madrida su podijelile bodove, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:1.

Atletico Madrid je mnogo bolje otvorio meč i već u 15. minuti nakon fenomenalne  akcije Suarez pogađa za 1:0 i donosi svom timu vodstvo. Ovo je za Urugvajca bio 17. gol u ovoj sezoni.

To je i bio  rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu je Real Madrid preuzeo kontrolu nad loptom, konstanto su napadali, tražili su taj pogodak, a do poravnanja su došli u 88. minuti kada je Benzema pogodio za 1:1.

Prije toga su napadač Real Madrida i Casemiro odigrali sjajnu akciju kao na malom nogometu nakon čega je francuski napadač mirno poslao loptu u praznu mrežu.

Atletico ovim bodom ostaje prva ekipa španske La Lige sa 59 bodova, dok je Real Madrid treći sa 54 boda.